Serwis bomb kalorymetrycznych

Wykonujemy wszystkie czynności związane z przeglądem technicznym, regeneracją i sprawdzeniem (legalizacją) bomb kalorymetrycznych.

Wszystkie bomby kalorymetryczne podlegają bezwzględnej kontroli technicznej.

Ze względu na ich specyfikę techniczną, wszystkie czynności serwisowe dotyczące bomb kalorymetrycznych wykonywane są wyłącznie w siedzibie producenta.

Na podstawie m.in. przeprowadzonych prób szczelności i wytrzymałości pod ciśnieniem wystawiane jest dla każdej bomby oddzielne świadectwo sprawdzenia na którym jest umieszczony jej unikalny numer lub numery elementów składowych.

Każde świadectwo jest ważne do maksymalnie 1000 prób spalania wykonanych daną bombą kalorymetryczną, lecz nie dłużej niż przez pół roku od daty jego wystawienia dla bomb używanych do spalania substancji: płynnych, przemiennie płynnych i stałych, mazistych (półpłynnych itp.), substancji o cechach wybuchowych (o gwałtownym procesie spalania), stałych przy których procesie spalania powstaje duża ilość związków smolistych (np. niektóre biomasy) oraz agresywnych w stosunku do metalu i elementów eksploatacyjnych bomby. W żadnym przypadku świadectwo nie jest ważne dłużej niż przez jeden rok, gdy do procesu spalania stosowane są wyłącznie zwykłe substancje stałe.

Zamieszczono tutaj przykład takiego świadectwa.

Bomby kalorymetryczne, w celu wykonania usługi serwisowej, należy wysyłac na adres:

  • PRECYZJA-BIT
    85-451 Bydgoszcz
    ul. Grunwaldzka 207, budynek D

Zamówienia i zapytania należy kierować:

  • tel.: 52-3259360
  • faks: 52-3259362
  • kom.: 602-454146
  • e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Usługę w zakresie przegladu technicznego bomby kalorymetrycznej można zlecać w tzw. trybie ekspresowym, co powoduje, że zostanie ona wykonana w ciągu 48 godzin (bez czasu samej wysyłki). Koszt takiej usługi jest tylko o 25% wyższy od usługi w trybie normalnym.